Незареєстровані і зареєстровані ТМ, переваги та недоліки


На початку створення будь-якого підприємства чи навіть вже під час його бурхливого розвитку на ринок виводяться продукція та послуги, які повинні бути не лише унікальними і привабливими для споживача, але й відрізнятися завдяки своїй оригінальній назві від назви товарів або послуг конкурентів. Проте, для безпечного та успішного існування такої назви необхідним є її правомірний захист. Тому, найчастіше постає питання щодо необхідності реєстрації торгової марки (ТМ), що є важливим кроком в процесі становлення та існування компанії на ринку.

Незареєстрована ТМ може стати перепоною в досягненні поставленої цілі компанії. Знак, який був створений Вами, просувався на ринку та уже став відомим, може бути використаний недобросовісними конкурентами. В результаті цього під відомою ТМ одного підприємства може розповсюджуватися неякісна і невідповідна продукція (послуги) іншого підприємства чи підприємця, що призведе до втрати довіри та доброго імені. У такому випадку, щоб оскаржити неправомірне використання позначення (логотипу), Вам необхідно буде провести ряд відповідних дій, згідно чинного законодавства, що призведе до незапланованих фінансових витрат.

Попередити та уникнути можливих проблем при використанні Вашого логотипу, назви компанії чи товарного знаку можна зареєструвавши його згідно чинного законодавства і отримавши свідоцтво на знак для товарів та послуг. Даний охоронний документ надасть Вам унікальне право використовувати і отримувати прибуток від даної торгівельної марки.

Офіційна реєстрація Вашого знаку для товарів та/або послуг має безліч переваг, з яких:

§    Позиціонування компанії і послуг/товарів, що надаються на ринку серед конкурентів;

§    Юридичний захист найменування Вашої діяльності;

§    Підвищення престижу компанії;

§    Гарантія унікальності Вашого знака;

§    Охорона наданих Вами послуг/товарів від незаконного копіювання;

§    Захист від недобросовісної конкуренції;

§    Ви не станете порушником прав законного власника схожої або аналогічної ТМ, при законному використанні Вами даного знака (при цьому зможете уникнути обов'язків відшкодовувати збитки, завдані незаконним використанням);

§    Ви зможете уникнути додаткових витрат у зв'язку з боротьбою за свій знак;

§    Матимете можливість продати Вашу ТМ або передати права на його використання за матеріальну винагороду;

§    Після отримання свідоцтва на знак для товарів і послуг у Вас з'являється можливість зареєструвати домен в зоні .UA;

§    А також Ви зможете проставляти попереджувальне маркування (® і ™) в назві своєї продукції.

То ж як бачимо, реєстрація торгової марки (товарного знаку або знаку для товарів та послуг - терміни, що означають одне й теж саме) є необхідної для тих підприємців, які бажають мати виключне (монопольне) право на використання власного позначення, що виділяє товари, послуги та загалом їх діяльність на ринку з числа конкурентів.