Стратегія захисту інтелектуальної власності


СТРАТЕГІЯ - загальний, недеталізований план певної діяльності, який охоплює тривалий період, спосіб досягнення складної мети. Стратегія може включати як прості дії захисту, так і мати на меті побудувати план дій на майбутні декілька місяців, а то і років.

Основною задачею юридичної та патентної агенції «Павлович та компанія» при зверненні наших клієнтів є всебічно проаналізувати проблему, з якою до нас звертається замовник, та надати не просто консультацію щодо реєстрацій та захисту його об’єктів інтелектуальної власності, а відпрацювати разом стратегію захисту його портфелю інтелектуальної власності та розвитку компанії при виході на ринок як український, так і міжнародний.

Побудова  майбутнього плану захисту має бути наступним кроком після відпрацювання плану розвитку компанії, адже за допомогою Ваших ОІВ компанія може зробити свої активи вдвічі, тричі і на багато разів більше, ніж має першочергово. Тому і місією нашої компанії є не просто захист ОІВ наших клієнтів, а також збагачення та процвітання їх компаній у майбутньому.

Стратегія вибудовується із вже відомих процедур захисту та розвитку і «відшліфовується» під кожного окремо в залежності від цілей, інтересів та бажання клієнта.

Існує велика кількість форм і шляхів захисту, починаючи із самих простих і, на перший погляд, таких, що не вимагають складних витрат і ресурсів.  Зокрема, етапи захисту можуть включати, але не виключають: реєстрацію усіх об’єктів ІВ (від подання нової заявки до отримання охоронного документу (Свідоцтва/Патенту), моніторинги щодо патентів та торговельних марок, включно з патентно-інформаційними пошуками, досудовий захист, судовий захист, кримінальний захист, адміністративний захист. Окрім стандартних способів, сюди також можна віднести і не такі поширені шляхи захисту як медіація, страхування об’єктів інтелектуальної власності та інші.

При визначення стратегії наші спеціалісти зазвичай оцінюють ситуацію в цілому, тобто, розглядають існуючі ОІВ, як вони є, пропонують свій план захисту/розвитку чи стратегію. Перш за все, ми рекомендуємо провести повний аудит ОІВ, а для визначення реальної вартості кожного об’єкту - радимо оцінити кожний об’єкт і отримати висновок оцінювача. Після визначення ринкової ціни можна повернутись і до етапу просування об’єкту на ринок - комерціалізації, ліцензування чи франчайзингу або комбінації названих та інших етапів.

Отже, розвиток Вашої компанії повинен залежити від правильного планування і, звичайно, професійного підбору стратегії захисту і розвитку ОІВ, який грамотно запропонують спеціалісти нашої компанії.

Стратегія вибудовується для кожного клієнта індивідуально і плануються дії та заходи, які підійдуть саме Вам! Для цього і знадобився більш, ніж 25 річний досвід наших спеціалістів у цій галузі, які можуть проаналізувати ситуацію, професійно оцінити усі плюси та мінуси обраного напрямку та запропонувати Вам найоптимальніший шлях захисту, тобто, стратегію захисту і розвитку Вашого майбутнього капіталу.